2043/805
Dansk møbeldesign
Et par kommoder af massivt fyr med synlige samlinger, front med seks skuffer. 1970erne. H. 90. B. 89,5. D. 45. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Tørringsrevner. Sider med huller. Stødmærker.
Moderne kunst og design (udskudt), 22. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag