2043/​805

Dansk møbeldesign

Et par kommoder af massivt fyr med synlige samlinger, front med seks skuffer. 1970erne. H. 90. B. 89,5. D. 45. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Tørringsrevner. Sider med huller. Stødmærker.

Moderne kunst og design (udskudt), 22. oktober 2020

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag

6.000 DKK

6.000 DKK
5.500 DKK
(Autobud) 5.000 DKK
5.000 DKK
(Autobud) 3.400 DKK
3.200 DKK
3.000 DKK