899/751
Stort svensk stenbord med barok underdel af bemalet træ, sarg med skuffe, balusterformede ben, hvor imellem sprosse. 18 årh.s første halvdel. Plade af Ölandsten. H. 82. L. 180. B. 72.
Ridser og mærker. Brugsslitage.
Møbler, tæpper, sølv, porcelæn og glas, 4. december 2020
Vurdering
Hammerslag