2220/11
Fransk kaminur af forgyldt og patneret bronze, urhus med figur af Ceres, skive af hvid emalje, base med plaketter af hvid alabast. 19. årh.s slutning. H. 34. B. 36. D. 13.
Der garanteres ikke for funktionaliteten. Fremstår med alders- og brugsslitage. Pendul og Optræksnøgle medfølger. Revner på skiven.
Ældre malerier, møbler og varia, 16. maj 2022
Vurdering
Hammerslag