12024/28
Sigurd Schou (f. København 1875, d. sst. 1944)
Marklandskab med bondegård. Sign. Sigurd Schou. Olie på lærred. 15×35 cm.
En let ridse ses lidt til højre i maleriet
Kunst, antikviteter & design, 11. juni 2020
Vurdering
Hammerslag