2420/797
Paul Colin, efter (f. Nancy 1892, d. Nogent-sur-Marne 1985)
“Cie. Gle. Transatlantique”. Tryksign. Litografisk plakat. Bladstørrelse 60×40. Uindrammet.
Håndteringsmærker. Papiret er let gulnet.
Moderne kunst og design, 14. maj 2024
Vurdering
Hammerslag