1950/26
Flisebord af egetræ, plade med 15 hollandske fliser af fajance. Louis XVI form. Fliser 19. årh. Bord 20. årh. H. 60. L. 76. B. 50.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Fliser med krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. december 2019
Vurdering
Hammerslag