2016/231
Peder Mønsted (f. Grenaa 1859, d. Fredensborg 1941)
Der høstes. Sign. P. Mønsted Gl. Ry 1926. Olie på lærred. 27×37.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 458, 1984 nr. 183.
Behov for let overfladerensning og opstramning.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. april 2020
Vurdering
Hammerslag
11 bud