2413/797
Emil Jensen (f. 1905, d. 1973)
Geometriske former. Sign. Emil J. Olie på lærred. 25×101.
Lettere ujævn lærredsoverflade i værkets højre hjørner.
Moderne kunst og design, 26. marts 2024
Vurdering
Hammerslag