2447/​887

Niels O. Møller (f. 1920, d. 1982)

Sæt på seks stole af eg. Sæde med flettet papirgarn. Model 85. Udført og mærket hos J.L. Møller, Højbjerg. (6)

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker hak. Fletdefekter på fem stole.

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

5.000 DKK

869654 (Autobud) 5.000 DKK
909788 4.800 DKK
869654 (Autobud) 3.600 DKK
887517 3.400 DKK
869654 3.000 DKK