2103/139
Marcus Grønvold (f. Bergen 1845, d. Salzburg 1929)
Landskab mred en ung kvinde og et barn der vogter gæs. Sign. M. Grönvold, 1911. Olie på lærred. 121×193.
Enkelte mindre ridser og nålehuller med minimalt farvebortfald ved kant. Behov for rensning og let opstramning.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
30 bud