Anders Moseholm (f. 1959)
Komposition med skildring af branden på Haderslev Dam i 1959, 2018. Sign. på bagsiden. Inkluderet tekstmateriale. Olie på lærred. 31×75. Uindrammet. (2)
Behov for let overfladerensning. Mindre pletter på lærredet. Herudover original stand.
Moderne kunst og design, 3. september 2024