2119/​827

Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992)

Bogkasse af massiv elm. Udført og mærket hos Rud. Rasmussens snedkerier. H. 76. B. 76. D. 36.

Stand

Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker.

Auktion

Moderne kunst og design, 11. maj 2021

Kategori
Vur­dering

4.000 DKK

Solgt

Hammerslag

2.500 DKK  

6 bud

Tidspunkt Byder Bud
2.500 DKK
2.400 DKK
(Autobud) 2.300 DKK
2.200 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK