2119/827
Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992)
Bogkasse af massiv elm. Udført og mærket hos Rud. Rasmussens snedkerier. H. 76. B. 76. D. 36.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 11. maj 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
6 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||