12114/49
Hvidmalet spisebord med udtræk og tre plader samt 12 stole. Gustaviansk stil, 20. årh. Bord: H. 75. Diam. 125/305. (16)
Brugsslitage, i form af ridser, afskalninger og mærker. En stol med defekt på ryggen.
Kunst, antikviteter & design, 8. april 2021
Vurdering
Hammerslag