12114/​49

Hvidmalet spisebord med udtræk og tre plader samt 12 stole. Gustaviansk stil, 20. årh. Bord: H. 75. Diam. 125/305. (16)

Brugsslitage, i form af ridser, afskalninger og mærker. En stol med defekt på ryggen.

Kunst, antikviteter & design, 8. april 2021

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

3.000 DKK

3.000 DKK