2023/​211

Buddhistisk scroll dekoreret i farver forestillende Buddha og de 16 Arhats med acolytter. Vandfarve på papir. 20. årh. 115×59 cm.

Revner, folder, mangler. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 1. juni 2020

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag