2023/211
Buddhistisk scroll dekoreret i farver forestillende Buddha og de 16 Arhats med acolytter. Vandfarve på papir. 20. årh. 115×59 cm.
Revner, folder, mangler. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. juni 2020
Vurdering
Hammerslag