1927/1592
“Black Forest” skrin rigt skåret med ræv på låg og skovbund med agerhøns. Ca. 1900. H. 32 cm. L. 42 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle afslag, flere ormehuller. Ingen nøgle.
Varia, 4. juli 2019
Vurdering
Hammerslag