2416/607
Johannes Hofmeister (f. Hjørring 1914, d. sst. 1990)
Uden titel. Sign JH. Olie på lærred. 120×150.
Proveniens: Galleri Beck, Brønderslev.
Mindre krakeleringer samt afskalninger. En smule overflade smuds.
Moderne kunst og design, 16. april 2024
Vurdering
Hammerslag