1413/184
Vitrineskab af grå- og rødmalet træ, front med to svungne døre med sprosser herunder tre fyldingsdøre. Barokform. 19. årh. H. 234. B. 181. D. 46.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Senere bemaling. Restaureret. To nøgler medfølger.
Ældre malerier og møbler, 24. marts 2014
Vurdering
Hammerslag
10 bud