1347/152
Frits Thaulow (f. Oslo 1847, d. Volendam 1906)
“Tøbrud”. Tryksign. Frits Thaulow 89. Litografi i farver. Lysmål 46,5×69.
Papiret er gulnet.
Ældre malerier og møbler, 18. november 2013
Vurdering
Hammerslag
13 bud