Helge Ernst (f. København 1916, d. Grevinge 1991)
Helge Ernst. “Billede”, 1969. Sign. Helge Ernst; med titel, sign. og datering på bagsiden. Olie på lærred. 65×100.
Lærred bør strammes let op, lette ujævnheder grundet dette.
966321 | ||
898215 | ||
872185 |