2044/664
Gerd Hiort-Petersen (f. 1937)
Lille skulpturel vase af stentøj. Dekoreret med olivinglasur. Sign. monogram, 22271. Kgl. P. H. 9,2.
Få overfladeridser.
Moderne kunst og design, 27. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
11 bud