2044/​664

Gerd Hiort-Petersen (f. 1937)

Lille skulpturel vase af stentøj. Dekoreret med olivinglasur. Sign. monogram, 22271. Kgl. P. H. 9,2.

Få overfladeridser.

Moderne kunst og design, 27. oktober 2020

Vur­dering

2.000–3.000 kr.

Hammerslag

1.950 kr.

11 bud

(Autobud) 1.950 kr.
1.900 kr.
(Autobud) 1.850 kr.
1.800 kr.
(Autobud) 1.550 kr.
1.500 kr.
1.200 kr.
1.150 kr.
1.100 kr.
1.050 kr.
1.000 kr.