2049/7029
Alterfigur iform af kvinde holdende skål, olumeye, udskåret træ. Ekiti, Yoruba, Nigeria. H. 29.
Proveniens: Ex. Gammel dansk privatsamling.
Tribal art, 6. december 2020
Vurdering
Hammerslag