2049/7138
Frugtbarhedsfigur af udskåret patineret træ iform af kvinde. Bambara, Mali. H. 58.
Proveniens: Ex. Gammel dansk privatsamling.
Tribal art, 6. december 2020
Vurdering
Hammerslag