2124/​927

Dansk møbeldesign

Armstol med stel af bøg, udspændt i sæde og ryg med søgræs. 1930–40erne.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 15. juni 2021

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

1.700 DKK

(Autobud) 1.700 DKK
1.650 DKK
1.500 DKK