2124/927
Dansk møbeldesign
Armstol med stel af bøg, udspændt i sæde og ryg med søgræs. 1930–40erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 15. juni 2021
Vurdering
Hammerslag