2032/126
Grand tour souvernir af patineret bronze i form af kvindebuste efter Antikken, monteret på sokkel af træ. 19. årh. H. inkl. sokkel 18,5.
Reperation på sokkel. Støbning med lille hul i nakken. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020
Vurdering
Hammerslag
14 bud