2109/77
Fransk standerlampe med bord af mahogni indlagt med ben og prydet med plaketter af porcelæn, dekoreret i Sèvres manér. 19. årh.s slutning. H. 170. Diam. 51.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Der gives ingen garanti for lampens funktion.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021
Vurdering
Hammerslag