2109/​77

Fransk standerlampe med bord af mahogni indlagt med ben og prydet med plaketter af porcelæn, dekoreret i Sèvres manér. 19. årh.s slutning. H. 170. Diam. 51.

Ridser og mærker. Brugsslitage. Der gives ingen garanti for lampens funktion.

Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag