2139/367
Nordtysk ovalt empire bakkebord af intarsiaindlagt mahogni. Bakke af sortmalet metal med hanke af forgyldt bronze. Nordtyskland, 19. årh.s begyndelse. H. 86. B. 70. D. 52.
Benenes nederste del udskiftet. Desuden almindelige brugstegn.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. september 2021
Vurdering
Hammerslag
15 bud