2119/667
Andy Warhol, efter (f. Pennsylvania 1928, d. New York 1987)
“Superman”. Tryksign. Andy Warhol, 4360/5000. Stemplet på bagsiden CMOA, Carnegie Museum of Art Pittsburg. Litografisk offset i farver. Lysmål 40×30. Uindrammet.
Undersøgt i ramme. Original stand.
Moderne kunst og design, 11. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
24 bud