12108/​21

Bram van Velde (f. Zouterwoude 1895, d. Paris 1981)

Komposition. Sign. Bram van Velde, nr. 60/100. Litografi i farver. Motivmål 29×42,5. Bladmål 47×63,5. Uindrammet.

Litteratur: Bram van Velde, Les Lithographies II # 179.

Spor efter tape i øverste papirkant.

Kunst, antikviteter & design, 25. februar 2021

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.500 DKK

2.500 DKK