Bram van Velde (f. Zouterwoude 1895, d. Paris 1981)
Komposition. Sign. Bram van Velde, nr. 60/100. Litografi i farver. Motivmål 29×42,5. Bladmål 47×63,5. Uindrammet.
Litteratur: Bram van Velde, Les Lithographies II # 179.
Spor efter tape i øverste papirkant.
Kunst, antikviteter & design, 25. februar 2021