905/110
Peder Mønsted (f. Grenaa 1859, d. Fredensborg 1941)
Parti fra Dyrehaven med græssende hjortevildt ved et vandløb. Sign. P. Mønsted 1899. Olie på træ. 24×32.
Malerier og tegninger, 30. november 2021
Vurdering
Hammerslag