1709/645
Mogens Balle (f. København 1921, d. Asmindrup 1988)
Tre kompositioner. Sign. Balle, 38/250, 40/250 og 281/330. Litografier i farver. Bladstørrelse 61,5×41 og 34×49,5. Uindrammede. (3)
Moderne kunst og design (udskudt), 4. marts 2017
Vurdering
Hammerslag