2048/368
Kinesisk Imari kop, tallerken og skål af porcelæn, dekoreret i blå, jernrød og guld med blomster og haveparti. 18. årh. Kop H. 8. Diam. 7. Tallerken Diam. 22. Skål H. 7. Diam. 14,5. (3)
Skål og tallerken med mindre kanthak. Skålen med slitage på dekoration indvendig.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020
Vurdering
Hammerslag