2048/​368

Kinesisk Imari kop, tallerken og skål af porcelæn, dekoreret i blå, jernrød og guld med blomster og haveparti. 18. årh. Kop H. 8. Diam. 7. Tallerken Diam. 22. Skål H. 7. Diam. 14,5. (3)

Skål og tallerken med mindre kanthak. Skålen med slitage på dekoration indvendig.

Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK