Foto endnu ikke klar
1951/​9027

Gustaviansk prismekrone med stel af messing med seks lysarme, behængt med prismer i kæder, bundlpade af blåt glas. 18. årh.s slutning. H. 85. Diam. 74.

Brugsslitage. Forskellige prismer udskiftet.

Selected (udskudt), 23. december 2019

Vur­dering

20.000 DKK

Hammerslag

14.000 DKK

14.000 DKK