2103/163
Vilhelm Arnesen (f. Flensborg 1865, d. København 1948)
Et sejlskib på skumtoppede bølger. Sign. Vilh. Arnesen. Olie på lærred. 50×77.
Enkelte mindre retoucheringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
20 bud