Foto endnu ikke klar
893/586
Carl-Henning Pedersen (f. København 1913, d. sst. 2007)
“Sct. Georg”. Sign. på bagsiden Carl-Henning Pedersen Molesmes 27–7-1989. Olie på lærred, 124×104
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og foto, 3. marts 2020
Vurdering
Hammerslag