Foto endnu ikke klar
893/​247

Et par sengustavianske taburetter af forgyldt træ, hver med krydformede ben med dyrepoter og profileret sprosse. Stockholm, 18. årh.s slutning. (2)

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk

Møbler, tæpper og varia , 26. februar 2020

Vur­dering

20.000 DKK

Hammerslag