2131/761
Tysk møbeldesign
Daybed af bøg, løs vendbar hynde med gulgrønt uld. 1950'erne. L. 210.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Betræk med manglende knap på den ene side og mindre huller.
Moderne kunst og design, 3. august 2021
Vurdering
Hammerslag