2131/​761

Tysk møbeldesign

Daybed af bøg, løs vendbar hynde med gulgrønt uld. 1950'erne. L. 210.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Betræk med manglende knap på den ene side og mindre huller.

Moderne kunst og design, 3. august 2021

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.000 DKK

2.000 DKK