2314/201
Johan Rohde (f. Randers 1856, d. Hellerup 1935)
Havneparti med en husbåd. Sign. Johan Rohde 1912. Olie på lærred. 71,5×90.
Behov for rensning. Krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. april 2023
Vurdering
Hammerslag
19 bud