1746/70
Vilhelm Petersen (f. København 1812, d. sst. 1880)
En fiskerbåd ved anløbsbroen, Hellebæk Kyst. Sign. monogram. Olie på papir monteret på mahogni. 14×19,5.
Retoucheringer.
Ældre malerier og møbler, 13. november 2017
Vurdering
Hammerslag
11 bud