1739/​1613

Fem hollandske flasker af glas. 18. årh. H. 16–18 cm. (5)

Proveniens: Birgit og Bent Wolstrups samlings.

Irriseret, mindre skår ved munding. Ridser og slitage.

Varia, 28. september 2017

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.100 DKK

2.100 DKK
2.000 DKK