1739/1613
Fem hollandske flasker af glas. 18. årh. H. 16–18 cm. (5)
Proveniens: Birgit og Bent Wolstrups samlings.
Irriseret, mindre skår ved munding. Ridser og slitage.
Varia, 28. september 2017
Vurdering
Hammerslag