2049/315
Julebestik af forgyldt sterlingsølv samt et sæt erindringsbestik dateret 18–9-1964, dekoreret med emalje. A. Michelsen. Ni sæt i plastik emballage. Vægt i alt ca. 3975 g. (86)
Bestående af ske og gaffel: 1946, 1948, 1950–1951, 1953–1955, 1957–1958, 1960–1962, 1967, 1973–2001.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Flere med neglelak prik på bagside.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. november 2020
Vurdering
Hammerslag
18 bud