12038/156
Samling af kunstbøger og kataloger med orig. grafik af bl.a. Ib Geertsen, Sigurd Vasegaard, Kay Christensen. Særudgave af “Samleren” 1943, med orig. litografi af Kay Christensen (oprindeligt m. 3 bilag, de to mangler). Kbh 1940’erne-1980’erne. 34×25 cm. (5)
Hele og pæne.
Kunst, antikviteter & design, 17. september 2020
Vurdering
Hammerslag