12038/​156

Samling af kunstbøger og kataloger med orig. grafik af bl.a. Ib Geertsen, Sigurd Vasegaard, Kay Christensen. Særudgave af “Samleren” 1943, med orig. litografi af Kay Christensen (oprindeligt m. 3 bilag, de to mangler). Kbh 1940’erne-1980’erne. 34×25 cm. (5)

Hele og pæne.

Kunst, antikviteter & design, 17. september 2020

Vur­dering

800 DKK

Hammerslag

400 DKK

400 DKK