2117/2006
Herrearmbåndsur af guldbelagt stål. Model Meisterstück 4810, ref. 7016. Automatisk kronografværk med dag og dato. Lys urskive med sorte visere og timemarkører. Senere rem af blåt læder med forgyldt Montblanc C-spænde. Urets diam. 37 mm. 2000'erne.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 28. april 2021
Vurdering
Hammerslag