12142/66
To profilerede sølvrammer af udskåret træ med bladsølv og shellac. 19. årh.s anden halvdel. Lysmål 48,5×35,3/44,8×35,6. Rammemstørrelse 57,6×44,5 og 52,3×43. (2)
Den største ramme har enkelte udbedrede og retoucherede afslag på kanter.
Kunst, antikviteter & design, 21. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag
33 bud