2102/172
Lysestage af forgyldt og patineret bronze, kanelleret stamme på rundt fodstykke støbt med ornamentik. Frankrig, 19. årh. H. 32 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Let vippende.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
24 bud