Walasse Ting (f. Shanghai 1929, d. New York 2010)
“Cascade” og “Pluie d'ete”. Begge sign. Ting 74, 9/75 og 7/75. To litografier i farver. Lysmål 60×85. (2)
Proveniens: Galleri Sct. Gertrud, København.
Undersøgt i ramme. Intet at bemærke. Den ene ramme med mindre revner i glasset.
Moderne kunst og design, 12. juni 2018
26 bud