2139/​594

Svend Engelund (f. Vrå 1908, d. Mårslet 2007)

Interiør med to personer. Sign. S.E. 65. Olie på plade. 32 × 23.

Enkelte misfarvninger.

Moderne kunst og design, 28. september 2021

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

2.900 DKK

20 bud

(Autobud) 2.900 DKK
2.800 DKK
2.700 DKK
2.600 DKK
(Autobud) 2.500 DKK
2.400 DKK
(Autobud) 2.300 DKK
2.200 DKK
(Autobud) 2.100 DKK
2.000 DKK
(Autobud) 1.950 DKK
1.900 DKK
(Autobud) 1.850 DKK
1.800 DKK
(Autobud) 1.750 DKK
1.700 DKK
(Autobud) 1.650 DKK
1.600 DKK
1.550 DKK
1.500 DKK