1820/130
Carl Neumann (f. København 1833, d. sst. 1891)
Kystparti med fiskere og optrukne både. Sign. C. Neumann 185? Olie på lærred. 21×29.
Behov for rensning. Talrige krakeleringer. Retoucheret langs kanter.
Ældre malerier og møbler, 14. maj 2018
Vurdering
Hammerslag
15 bud