12014/114
Ubekendt kunstner, 19. årh.
Et par store skitseblade med bibelske motiver. Usign. Det ene blad dateret 59. Bly og tusch/lavering på papir. Bladstørrelse 44 × 57. Uindrammede. (2)
Begge blade med skjolder og pletter. Sider flossede og krøllede. Mindre revner langs siderne.
Kunst, antikviteter & design, 2. april 2020
Vurdering
Hammerslag
31 bud